Biust już nam nie podskoczy! Wybieramy stanik sportowy.

Pamiętacie w-f? Czy bieganie i inne bardzo dynamiczne sporty były koszmarem z powodu podskakujących piersi?  Dla mnie było to tak traumatyczne przeżycia, że na długie lata zapomniałam, że coś takiego jak jogging istnieje. A gdyby mi ktoś wtedy zaproponował odpowiedni stanik sportowy, wszystko mogło by wyglądać zupełnie inaczej.

Problematyka stanika

Jest jeszcze wiele kobiet, które źle dobiera sobie stanik sportowy. Wiele razy przyglądałam się kobietom, które z grymasem podskakiwały, biegały i ćwiczyły Wniosek był jeden: ich piersi biegają, skaczą i ćwiczą razem z nimi. Może dla nas ćwiczenia są dobre, ale dla naszych piersi nie bardzo – przynajmniej nie takie. Deformacja, rozstępy i rozciągnięta skóra to jedne z wielu defektów piersi, jakich można się dorobić nie dbając o odpowiedni biustonosz.

Stanikami sportowymi zaczęłam interesować się, kiedy po latach wyszłam pierwszy raz pobiegać. Chciałam schudnąć i to wydał mi się najlepszy i najskuteczniejszy sposób. Szybko miałam dość… i to nie dlatego, że nie mogłam po pięciu metrach złapać tchu. Biust tak mi podskakiwał, że prawie zarzuciłam go sobie na plecy. Każdy kolejny podskok, sprawiał że musiałam je przytrzymywać, aby się nie urwały.

stanik sportowy

Na początku zdecydowałam się na zakładanie zwykłego stanika i usztywnianie go zwykłym szmacianym, rozciągliwym stanikiem sportowym z allegro za 15 zł. Po jakimś czasie kiedy naprawdę zaangażowałam się w treningi zaczęłam poszukiwać innego rozwiązania – lepszego. Czegoś co da mi totalny komfort.

Stanik stanikowi nierówny

Zrobiłam wycieczkę po dużych sklepach sportowych. Przymierzyłam setki markowych staników i co, i nic. Nie znalazłam nic co trzymało by moje spore piersi w ryzach. Traf chciał, że koleżanka poleciła mi sklep Christelle z bielizną. Profesjonalna brafitterka zaproponowała mi kilkanaście sportowych staników takich firm, jak:

stanika sportowy
Stanik sportowy Anita

oraz stanik, który zdecydowałam się kupić i nie wyobrażam sobie sportowego życia bez niego : biustonosz Anita.

Cena jest dość wysoka, ale produkt jest jej wart. Używam go intensywnie od 3 lat i nic się z nim nie dzieje. Jest wygodny i nie ugniata tak jak inne staniki sportowe. Redukcja podskoków biustu jest maksymalna. Jeśli chodzi o wizualny wygląd to mógłby występować w bardziej szalonych kolorach. Biustonosz posiada specjalne szycia, które zastępują fiszbiny, ale jednocześnie  nie uwierają i nie wbijają się w ciało, pracują razem z nami.

stanik sportowy

Bieganie, skakanie, sporty walki nie są już mi straszne, dzięki niemu czuje swobodę ruchów, a biust, który wcześniej mi bardzo przeszkadzał nie jest już problemem. Teraz już nie mam wymówki przed codziennymi treningami.

A Wy macie jakieś swoje typy jeśli chodzi o staniki sportowe?

 • Natalia_21

  Skądś wiem jaki to dylemat wybrać biustonosz sportowy 🙂 Pozdrawiam

 • Bardzo podoba mi się hasło -tytuł posta 😀 Stanik do ćwiczeń kupuję z sieciówki, może dlatego, że aż tyle to nie ćwiczę 😉 ale to mimo wszystko ważny element treningów!

 • Bardzo przydatny artykuł, zwłaszcza dla osób, które dużo ćwiczą. Ostatnio zastanawiałam się jaki stanik kupić, a tu proszę.. mam odpowiedź. Dziękuję 🙂

 • Mega przydatne, szczególnie ze względu na to, że niewiele jest dobrych i konkretnych artykułów na ten temat 🙂

 • Beata Gaca

  ta Anita to aby nie na mniejsze biusty? Ja potrzebuję 75G/70H

  • Zdecydowanie nie na małe biusty. Mają naprawdę dużą rozmiarówkę. Jednakże polecam udać się do profesjonalnej brafitterki, która idealnie dobierze stanik. Spokojnie z Anity dobierzesz sobie stanik: oferują rozmiary :
   65-105 B-C-D-E
   65-100 B-C-D-E-F
   65- 95 B-C-D-E-F-G
   65- 85 B-C-D-E-F-G-H

 • Pingback: Kultura fizyczna, czyli o w-f inaczej. - A tak A nie()