Ciekawe i darmowe wydarzenia w trójmieście 14 – 23 kwiecień.

Wiele osób chętnie korzysta z możliwości uczestnictwa w darmowych wydarzeniach kulturalnych, bądź darmowych warsztatów. Jednak nie mamy czasu ich wyszukiwać, ani ich selekcjonować. Przychodzę z pomocą! Podaję, jak na tacy, kilka wartościowych imprez, które odbędą się w najbliższym czasie w trójmieście.

Spotkania

Spotkanie z niezwykłą fotografką, która co roku rusza w podróż swoim żółtym Volkswagenem, w którym umieściła zakład fotograficzny. W przygranicznych wioskach wykonuje portrety, a zapłatą za jej pracę jest jedzenie. Jeśli chcecie posłuchać niezwykłych opowieści z podróży, nie może Was tam zabraknąć!

Pierwszym gościem gdyńskich spotkań z filozofią będzie dr Artur Szutta, redaktor naczelny czasopisma „Filozofuj” – „Czym są nasze moralne intuicje? Czy to właśnie dzięki nim poznajemy, a tym samym odróżniamy obiektywne dobro i zło? A może moralne intuicje to jedynie nasza projekcja czegoś, co realnie nie istnieje?” – pyta i jednocześnie zapowiada spotkanie Artur Szutta.

Muzyka i Film

  • 19 kwietnia / Winyl za 5, 10, 15 / Chwila Moment / Gdynia, Świętojańska 30, godz. 17:00 – 21:00

Jeśli chcesz cieszyć się muzyką dobrej jakości za bezcen, koniecznie musisz się wybrać na tą wyprzedaż. Organizatorzy przygotowali około 1000 płyt w cenie od 2 zł!

  • 19 kwietnia / Kino rosyjskie: Iwan, syn Amira / Klub Horyzont / Gdańsk, godz. 17:00

Rosyjska dramat z polskim akcentem w postaci aktorki Karoliny Gruszki, znanej chociażby z Maria Skłodowska Curie.

Rozwój

Wykład na temat tego co emocje robią z nami i jak możemy sobie z nim poradzić i jak je okiełznać. Spotkanie poprowadzi psycholog Monika Pawłowska. Obowiązuje rejestracja na Strefa Psycha.

Spotkania z autorami, warsztaty i dyskusje ale głównymi bohaterami tego wydarzenia są czytelnicy. Wszystko odbędzie się w murach Muzeum Miasta Gdyni, Centrum Filmowego i Czytelni na Dworcu Głównym. Na warsztaty obowiązują zapisy.

Zapraszam!