Majówka tuż za rogiem zobaczcie co się będzie działo w trójmieście!

W Wasze ręce oddaję najnowsze zastawienie ciekawych i darmowych wydarzeń w trójmieście. Tym razem wybrałam zdecydowanie więcej wydarzeń biorąc pod uwagę TO, że w majówkę macie zdecydowanie więcej czasu na kulturalną rozrywkę! Czy to nie wspaniałe? Sprawdźcie gdzie nie może Was zabraknąć!

Majówkowe imprezy

28  – 30 kwiecień / Otwarcie gdyńskiej majówki / Gdynia (Plac Kaszubski), godz. 21:00

Gdynia, jak co roku sezon rozpoczyna uruchomieniem fontanny na Plcu kaszubskim. Efektom wodnym towarzyszyć będzie dźwięk i światło. W kolejne dni na Placu odbywać się będzie piknik rodzinny.

28 – 30 kwietnia / Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego/ Hipodrom / Sopot, godz. 9:00 – 17:00

Jest to świetna okazja, żeby po podziwiać jedne z najpiękniejszych zwierząt jakimi są konie. Pierwszego dnia odbędą się próby ujeżdżania, drugiego cross, a ostatniego skoki przez przeszkody.

1 maja / Błyskawiczna Majówka / Nabrzeże przed Okrętem Błyskawica / majówka w trójmieścieGdynia, godz. 12:00

Pasjonaci militariów będą mieli okazję posłuchać orkiestry Marynarki Wojennej, zobaczyć musztrę paradą oraz zobaczyć oficerów w historycznych mundurach. Na wszystkich będzie czekać micha żołnierskiej grochówki.

2 maja / Gdynia – Ameryka: piknik na Polskiej 1 / Muzeum Emigracji / Gdynia, godz. 11:00 – 16:00

Odwiedzający muszą się nastawić na przeniesienie w czasie do lat 30! Na Dworcu Morskim zawiśnie historyczny napis „Gdynia – Ameryka”. Uczestnicy pikniku będą mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia z zabytkowymi samochodami oraz ustylizowanymi przechodniami. Idealny pomysł, aby zabrać tam nasze pociechy.

1 i 3 maja/ Majówka na Grodzisku / Grodzisko / Sopot godz. 12:00 – 17:00

Impreza zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. 1 maja pokazy Rzemiosła wojennego Słowian i wikingów (trening bojowy, turniej wojów). 3 maja to dzień typowo słowiański.

Targi

29 – 30 kwietnia / Sopot Vinyl Weekend / Zatoka Sztuki / Sopot, godzi. 12:00 – 18:00

Jeśli lubisz muzykę z czarnych krążków, nie może Cie tu zabraknąć!

6 maja / Babi Targ / Galeria Przymorze / Gdańsk, godz. 12:00 – 15:00

Okazja, aby za niewielkie pieniądze wypełnić szafę super ciuchami. Na dwóch pietrach Galerii, koleżanki z trójmiasta rozłożą wieszaki i zaproponują nam za grosze ciuchy ze swoich szaf.

Aktywnie

29 kwietnia / NightSkating Pomorze / Gdynia, godz. 19:00

Pierwszy przejazd miłośników małych kółek, głównymi ulicami Gdyni. Rozpoczęcie akcji na parkingów przy ul. Wołyńskiej 1 w Gdyni. Długośc trasy to około 12 km.

4 maja / Potańcówka Swingowa / Klubie Żak / Gdańsk, godz. 20:00 – 03:00

O godzinie 20:00 odbędzie wstępna lekcja swingowania dla początkujących a od 21:00 regularna potańcówka dla Wszystkich.

Kulturalniemajówka w trójmieście

29 kwietnia /Wernisaż: Historia Polski według komiksu / Grodzisko / Sopot, godz. 12:00

Autorem wystawy jest Wojciech Łowicki. W niecodzienny ilustrowany sposób przedstawia nam historię Polski. W kolorowy sposób zostaną omówione zagadnienia mitów słowiańskich, bitwy pod Grunwaldem, czy II Wojny Światowej.

3 maja /Koncerty w muszli: Sopocka Orkiestra Promenadowa i Krystyna Durys / Molo Sopot / Sopot, godz. 16:00

Najlepszą zapowiedzią tego koncertu będzie utwór Krystyny Durys, który poniżej.

5 maja / Biesiada Literacka z Ewą Błaszczyk / Gdyńskie Centrum Filmowe / Gdynia, godz. 18:00

Artystka na spotkaniu opowie o książce „Lubie żyć”. Opowie o swojej historii i historii jej córki Oli. Jak rozpoczęła się działalność Kliniki Budzik. Poruszone zostaną tematy jak nie utracić wiary w życie i nie stracić na nie apetytu.

7 maja /Nieodkryta Kanada/ Sztuka Wyboru / Gdańsk, godz. 14:00

Opowieść o Kanadzie jakiej nie znacie. Monika właścicielka bloga 6757 km Oh Kanda, odpowie na nurtujące Nas pytania dotyczące Kanady. Opowieścią będzie towarzyszyć wystawa zdjęć z Kraju Liści Klonowegomajówka w trójmieście

7 maja /La Dolce Vita – Dzień włoski / Skwer Kuracyj / Sopot, godz. 12:00

Wystawa zabytkowych i nowych włoskich aut i skuterów. Odwiedzający będą mogli posłuchać włoskiej muzyki, napić się wyśmienitej kawy oraz skosztować tradycyjnych włoskich potraw.

 

  • Ewelina Sichelska

    Wow! macie bardzo dużo wydarzeń w ciągu majówki. Szkoda, że nie ma tak w Krakowie. Pozdrawiam. http://dobieramypodklady.pl/