Darmowe wydarzenia w trójmieście 11 – 21 maja.

Wiele osób chętnie korzysta z możliwości uczestnictwa w darmowych wydarzeniach kulturalnych, bądź darmowych warsztatów. Jednak nie mamy czasu ich wyszukiwać, ani ich selekcjonować. Przychodzę z pomocą! Podaję, jak na tacy, kilka wartościowych imprez, które odbędą się w najbliższym czasie w trójmieście.

Spotkania autorskie

19 maja/ Paweł Majka – Uniwersum Metro 2033 / Biblioteka Gdynia / Gdynia, godz. 18:00 – 19:00

Spotkanie z pierwszym polskim autorem książek osadzonych w Uniwersum Metro – „Dzielnica obiecana” i „Człowiek obiecany”.

15 – 21 maja 2017 /Apostrof. wydarzenia w trójmieścieMiędzynarodowy Festiwal Literatury/ Empik Galeria Bałtycka/ Gdańsk 

W ramach festiwalu w Gdańsku odbędą się spotkania z takimi autorami jak: Magdaleną Witkiewicz, Jakubem Ćwiekiem, Charlotte Link, Jakubem Żulczykiem, Łukaszem Orbitrowskim.

Kultura

19 maja /Wizualne Niewidzialne – czyli o roli i stanie sztuk wizualnych w Polsce / Instytut Kultury Miejskiej / Gdańsk, godz. 18:00

Czym jest sztuka i sztuki wizualne? Co to znaczy być artystą lub artystką? Jaką sztukę lubimy, a jakiej niekoniecznie? Na te pytania odpowiada projekt Wizualne Niewidzialne. Sztuki wizualne w Polsce. Stan, rola i znaczenie. Wyniki przedstawią Joanna Kiliszek, Marek Krajewski i Filip Schmidt.

12 maja/ Naturalne piękno / Kofeina / Gdynia, godz. 18:00

Wernisaż wystawy fotograficznej, gdzie autorka Aleksandra Kościaniuk przedstawia obraz kobiet w ciąży oraz nie długo po porodzie. Pokazuje symbiozę dwóch ciał, nadzwyczajny czas narodzin.

Festiwal i dni otwarte

13 – 14 maja/ Dron Festiwal /PPNT, Narodowy Stadion Rugby / Gdyniawydarzenia w trójmieście

W ramach trzeciego już festiwalu dronów, zostaną zaprezentowane filmy zrealizowane przy ich pomocy. Piloci i zainteresowanie pilotowaniem dronów będą mogli uczestniczyć w cyklu warsztatów oraz wykładów. Dla zwiedzających będzie też możliwość przyjrzenia się dronom z bliska oraz pooglądanie ich w akcji.

13 – 14 maja 2017/ Dni Otwarte NBP/ Narodowy Bank Polski NBP / Gdańsk, godz. 10:00 – 16:00

Zwiedzający będą mieli okazję obejrzeć 12,5 kg sztabkę złota, wydostać się z pokoju zagadek oraz nabyć kolekcjonerskie monety 2 i 5 zł.

Zapraszam!

  • Wiele się dzieje w trójmieście – kiedyś tam mieszkałam i tęsknię za tym regionem.