Darmowe wydarzenia w Trójmieście 19 – 28 maja.

Wiele osób chętnie korzysta z możliwości uczestnictwa w darmowych wydarzeniach kulturalnych bądź darmowych warsztatów. Jednak nie mamy czasu ich wyszukiwać ani ich selekcjonować. Przychodzę z pomocą! Podaję, jak na tacy, kilka wartościowych imprez, które odbędą się w najbliższym czasie w trójmieście.

Mocno kulturalnie

19 maja / Dyskusja: „Awangarda: Żywa czy martwa?” / Gdańskie Centrum Filmowe / Gdynia, godz. 20:30 – 22:30

Wieczorową porą odbędzie się pokaz filmu „Beuys. Sztuka i rewolucja” (wstęp płatny). Po projekcji filmu odbędzie się dyskusja na temat stanu awangardy w filmie i sztukach plastycznych. Na dyskusję wstęp wolny.

20 maja / Koncert w Sopockiej Muszli / Molo w Sopocie, godz. 16:00

Tym razem na Sopockiej plaży usłyszymy Sopocką Szkołę Muzyczną oraz Maciej Grzywacz Quarte.
wydarzenia trójmiasto

25 maja/ Wernisaż wystawy: „Orłowski Świt”/ Biblioteka Sopocka filia nr 7 Broadway, godz. 17:00

Wszystkie prezentowane zdjęcia zostały wykonane na 200m odcinku plaży w Orłowie, przyjdźcie i zobaczcie ile można dzieł stworzyć w jednym miejscu.

Konferencje i Festiwale

23 maja / Konferencja „Misja: Talent” /Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej / Gdańsk, godz. 09:00 – 14:00

Konferencja poświęcona rozwojowi talentów, jakie w nas drzemią. Tacy prelegenci jak  Izabela Bielicka, Przemek Staroń i Mirosław Baka opowiedzą jak odkryć swój talent i jak z niego korzystać oraz rozwijać. Zapisy tutaj!

24 maja / Konferencja: Czas na kobiety / PPNT / Gdynia, 09:00 – 17:00

wydarzenia trójmiasto

Konferencja i warsztaty dla kobiet, które chcę być aktywne zawodowo i osiągać sukcesy. Jak pogodzić dom i pracę oraz jak zaplanować rozwój formy na jednej kartce tego się można się dowiedzieć na tegorocznej konferencji. Zapisy tutaj.

wydarzenia trójmiasto

28 maja / III Karnawał Latawców / Plaża Sobieszewska, godz. 12:00

Impreza dla całej rodziny. Całemu wydarzeniu puszczania latawców będzie towarzyszyć konkurs na najciekawszy latawiec nawiązujący do tematu festynu, którym jest „Taniec owadów”. Oprócz latawców będzie też można obejrzeć biżuterię organiczną.

Zapraszam

  • Justyna

    Aż żal, że to to tak daleko ode mnie…

  • Mieszkałam w Trójmiescie kilka lat, ale w takich wydarzenich nigdy nie brałam udziału. Sama nie wiem dlaczego. Wyślę te informacje moim znajomym. Pewnie skorzystają. 🙂